Trial Version, Powered By DNNSmart

Bare Snacks Sampling

Cost: $0.00 |  180 Minutes

Stop by the dietitian's office for a sample of these tasty snacks!

Cranberry Orange Muffins

Cost: $0.00 |  180 Minutes

Olivia is whipping up some healthy and delicious muffins! Stop by for a taste and the recipe so you can make these at home!

DIY Holiday Trail Mix

Cost: $0.00 |  30 Minutes

Join Ashley and see how easy it is to make this easy (and healthy) trail mix - a great gift for this holiday season!

Eat Smart New York Series

Cost: $0.00 |  90 Minutes

Join Ashley and Megan for this four part series focused on healthy nutrition habits and how to show healthy on a budget!

Eggnog French Toast

Cost: $0.00 |  180 Minutes

Culinary demonstration of this tasty holiday breakfast!

Enjoy Life Snacks

Cost: $0.00 |  180 Minutes

Come sample products of this line of snacks - free of the top 8 allergens!

Meal of the Week - Honey Balsamic Lamb Chops

Cost: $0.00 |  180 Minutes

Culinary demonstration of this week's delicious meal cart recipe!

Meal of the Week - Slow Cooker Spaghetti with Chicken Sausage

Cost: $0.00 |  180 Minutes

Culinary demonstration of this week's delicious meal cart recipe!

Product Highlight - Knorr One Skillet Meals

Cost: $0.00 |  30 Minutes

With new items coming into the store, you can look to Ashley the dietitian to help you find the right products for you and all of your health and wellness needs!

Product Sampling - From the Ground Up Snacks

Cost: $0.00 |  30 Minutes

Ever wanted to try that new item before buying? Now is that time! All month long, Ashley the dietitian, will be sampling out her favorite healthy items. Stop by for a taste!

Product Sampling - Organic Girl Salads & Dressings

Cost: $0.00 |  30 Minutes

Ever wanted to try that new item before buying? Now is that time! All month long, Ashley the dietitian, will be sampling out her favorite healthy items. Stop by for a taste!

Product Sampling - Soulfull Oatmeal Cups

Cost: $0.00 |  30 Minutes

Ever wanted to try that new item before buying? Now is that time! All month long, Ashley the dietitian, will be sampling out her favorite healthy items. Stop by for a taste!

Product Sampling - Square Muffins

Cost: $0.00 |  30 Minutes

Ever wanted to try that new item before buying? Now is that time! All month long, Ashley the dietitian, will be sampling out her favorite healthy items. Stop by for a taste!

Roasted Chickpeas

Cost: $0.00 |  180 Minutes

A savory snack packed with protein and fiber!

Vails Gate Personal Dietitian Consultation

Cost: $0.00 |  60 Minutes

Everybody's nutrition journey is unique. Start your road to a healthier life with a one-one-one counseling session with your in-store dietitian.